God of War

God of War je akční „hack’n’slash“ hra z pohledu třetí osoby, zasazena do prostředí starověkého Řecka a první hra ve stejnojmenné sérii.

Hlavním hrdinou je spartánský válečník jménem Kratos, jenž slouží řeckým bohům. Jednoho dne ho však bůh války Arés zradil a donutil ho zabít jeho vlastní ženu a dítě. Athéna, bohyně moudrosti a řemesla, dá tedy Kratovi za úkol boha války zabít a zaujmout jeho místo. Aby takového úkolu dostál, musí nalézt legendární Pandořinu skřínku. Chladná a krvavá cesta pomsty začíná…

Souboje v God of War jsou založené na plynulém navazování úderů (tzv. komb) a quick-time eventů, jež jsou aplikovány především se souboji s většími protivníky a bossy. Kratos navíc postupem hrou sbírá artefakty, které mu propůjčují různé magické schopnosti, jež mu dopomohou v boji proti rozličným nepřátelům z řecké mytologie, nemrtvým vojákům a harpyjím počínaje a bájným, obřím stvořením jako jsou hydra, minotaur nebo Gorgony konče. Krom frenetických bojů si občas oddychnete u nějaké hádanky nebo překážky, kterou je nutno zdolat skákáním či šplháním.